ČETVRTA VAZMENA NEDJELJA
Nedjelja Dobrog Pastira

ČETVRTA VAZMENA NEDJELJA

Na četvrtu vazmenu nedjelju, 3. svibnja 2020. slavimo Nedjelju dobrog pastira – 57. Svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Na ovu nedjelju na poseban je način posvećena molitvi za duhovna zvanja. Pod pojmom „duhovna zvanja“ redovito se misli na osobe koje u Crkvi obnašaju predvodničku (tj. pastirsku) službu: papu, biskupe, svećenike i đakone; a isto tako i na specifične oblike evanđeoskog života raznih redovničkih zajednicâ.

O Isusu kao Dobrom Pastiru govori čitavo deseto poglavlje evanđelja po Ivanu, a u kratkom odlomku koji se čita na današnjem euharistijskom slavlju slušamo Isusov govor o Dobrom pastiru i njegovoj službi i skrbi za Božje ovce.

Molitve i razmatranja

Poruka pape Franje uz Nedjelju dobrog pastira

4. vazmena nedjelja (A) - razmatranje biskupa Mate Uzinića.

Molitve za duhovna zvanja

Litanije Isusu Dobrom pastiru

Razmatranje don Krunoslava Kolara- Video traje 5:12 min.

Razmatranje don Josipa Pende - duhovni nagovor Video traje 8:41 min.

Odvaži se – motivacijski video za duhovna zvanja. Video traje 3:53 min.

Formacija:

Liturgijska čitanja

Živo vrelo br. 4/2019. - Krist - Dobri pastir.

Molitveni priručnik uz Nedjelju Dobrog pastira i 57. svjetski dan molitve za duhovna zvanja - pripremila Hrvatska redovnička konferencija i Vijeće HBK za sjemeništa i duhovna zvanja.

Katolički kalendar o Nedjelji dobrog pastira u produkciji LaudatoTV. Video traje 2:56 min.

Kateheza za kućnu Crkvu 4. vazmena nedjelja Dobrog pastira.

Kako biti dobri pastir u svojoj obitelji?

Pjesme:

Prijedlog za rad s djecom:

Biblija za malene

Kreativna izrada ovce

Ovca – model od kartona.

Kako nacrtati ovcu – video prikaz.

Dobri pastir – labirint.

Dobri pastir – puzzle.

„Gospodin je pastir moj“ – nadopunjavanje pojmova.

Što znači biti ministrant – video traje 5:51 min.

Kontakt

Za sve prijedloge i detaljnija objašnjenja možete kontaktirati Pastoralni ured Dubrovačke biskupije: email: pastoral (at) dubrovacka-biskupija.hr mob: 092 212 42 20