PROGRAMI DUBROVAČKE BISKUPIJE

u vremenu pandemije COVID-19

Dragi vjernici, suočeni smo s mnogim ograničenjima u našem društvenom, ali na poseban način i vjerskom životu. Kako bismo vam se što više približili, koristeći dostupne tehnologije novih medija, na ovoj stranici objavljivat ćemo različite poveznice na uživo prijenose molitava, poruke, odredbe i tekstove koji vam mogu pomoći u vašem življenju vjere u ovom izazovnom vremenu.

Sve vas pozivamo da ostanemo povezani u zajedništvu i ljubavi, te nam se pridružite ovim molitvama i svetim misama koje će se uživo prenositi na ovoj stranici. Pozivamo vas da iskoristite ove poticaje i vrijeme koje nam je darovano, kako biste obnovili vaše obiteljske odnose i molitvu. Drugi vatikanski sabor obitelj naziva kućnom Crkvom, u kojoj roditelji trebaju biti prvi vjerovjesnici svojoj djeci.

Molimo zajedno za sve nas, za našu domovinu, Crkvu, sav svijet, osobito oboljele od ove zaraze, sve one koji spadaju u rizične skupine, liječnike, medicinsko osoblje, zaposlenike u ljekarnama i trgovinama, transportne radnike, vozače i sve druge odgovorne na različitim razinama koji svojim radom omogućuju da sustav može nastaviti funkcionirati i u ovim teškim trenucima. U svojim molitvama i djelima ljubavi ne zaboravimo i sve kojima je teško jer su siromašni, osamljeni, zabrinuti i prestrašeni.

Biskupova poruka vjernicima za Veliki tjedan 2020.

VELIKI TJEDAN Poštovani vjernici raspored bogoslužja kroz Veliki tjedan i Vazemno trodnevlje možete vidjeti OVDJE. Ako je to moguće, preporučamo svima da, kao pripremu za otajstva Velikog tjedna u obitelji zajednički po ulogama pročitaju Muku po Mateju.

Uživo video prijenosi kroz Veliki tjedan

PON UTO SRI ČET PET SUB
NED

10:00 Sv. Misa
19:00 Obredi
Velikog petka
20:00 Klanjanje Klanjanje Pokorničko
bogoslužje
Misa Večere
Gospodnje
Vazmeno
bdijenje
21:00 Put križa
s papom

Klanjanje u katedrali Gospe Velike

Klanjanje možete pratiti izravno na Facebook profilu dubrovačkog biskupa,
na Vimeo kanalu ili youtube kanalu "Dubrovacka Biskupija"

Sveta misa: 15.03., 19.03., 22.03., 25.03., 29.03., 05.04.
Krunica: 16.03., 17.03., 18.03., 21.03., 23.03., 26.03., 28.03., 30.03., 31.03., 01.04.
Klanjanje: 22.03., 24.03., 02.04., 05.04.
Križni put: 20.03., 29.03., 03.04.
Časoslov: 04.04.
Molitva s papom 25.03.: Cijeli video, Video (1 min), Papin nagovor, Litanije

Molitve i materijali za vjernike

Molitve za savršeno kajanje i duhovnu pričest. Za vjernike koji, u nemogućnosti sudjelovanja u ispovijedi i euharistiji, prate svetu misu iz svojih domova. Molitve možete vidjeti ovdje.

Molitvu Gospi od Porata možete preuzeti u .jpg i .pdf formatu ovdje.

Upute vjernicima za pripremu i proslavu Cvjetnice možete preuzeti ovdje.

Biskupova pisma i poruke

Biskupovo pastirsko pismo vjernicima Dubrovačke biskupije uoči svetkovine Navještenja Gospodinova možete pročitati ovdje.

Biskupovu video poruku vjernicima na V. korizmenu nedjelju možete pogledati ovdje.

Biskupovu video poruku vjernicima uoči Cvjetnice možete pogledati ovdje.

Želiš pomoći?

Obavijest Caritasa Dubrovačke biskupije o otvaranju posebnog računa za najugroženije bolešću COVID-19 možete pročitati ovdje.

Caritasov poziv za prijavu za volontiranje za pomoć potrebitima možete pročitati ovdje.

Trebaš pomoć?

Informacije o otvorenoj telefonskoj liniji za sve one kojima je potreban razgovor možete pročitati ovdje.

Odredbe

TRENUTNE: Odredbe biskupa HBK u svezi sa sprječavanjem širenja bolesti COVID-19 donešene 19.03. možete pročitati ovdje.

PROTEKLE: Odredbe biskupa Splitske metropolije u svezi s opasnošću od zaraze koronavirusom (SARS-CoV-2) i bolesti koju uzrokuje (COVID-19) donešene 13.03. možete pročitati ovdje.